Ana Sayfa Evrak Okula Dilekçe Nasıl Yazılır | Okula Dilekçe Örnekleri

Okula Dilekçe Nasıl Yazılır | Okula Dilekçe Örnekleri

17420
2
Okula Dilekçe Nasıl Yazılır

Okula dilekçe, dilekçe yazma örnekleri ve okula nasıl dilekçe yazılır. Öğrenci velileri olarak çocuklarımızın Okul Dilekçe Örneklerini içeren bu konumuzun altında tüm detayları ve kuralları bulabileceksiniz.

Okul dilekçe örnekleri okul müdürlükleri çoğu resmi işlemde dilekçe istediği için öğrenciler tarafından çok aranmaktadır. Sıfırdan dilekçe yazmak zor geldiğinden birçok öğrenci okul dilekçe örnekleri indirip onu Word ile düzenleyerek hazırlamaktadır.

Aşağıda en çok kullanılan dilekçe örneklerini bulabilir, okul dilekçe örnekleri word formatında indirip kolayca düzenleyebilirsiniz. Dilekçe yazım kuralları ve dilekçelerin nasıl yazılması ile ilgili tüm detayları dilekçe nedir dilekçe nasıl yazılır başlıklı konumuzda bulabilirsiniz.

Okula Dilekçe Örnekleri

Okullara yollamak istediğiniz talep arzu istek ve şikayet gibi farklı konularda yazmak zorunda olduğunuz okula dilekçe örnekleri aşağıda listelenmiştir. Bu dilekçe örnekleri çeşitler geldikçe güncellenecek ve bu konu içerisinde sizlere yardımcı olacağız.

  • Okul İzin Dilekçe Örneği
  • Mezuniyet Belgesi İçin Dilekçe Örneği
  • Öğrenci Belgesi Talep Etme Dilekçe Örneği
  • Devamsızlık Dilekçe Örneği
  • Öğrenim Durum Belgesi Talep Etme Dilekçe Örneği
  • Seçmeli Ders Dilekçe Örneği
  • Mazeret Sınavı Dilekçesi

Okul İzin Dilekçesi Örneği

Okul izin dilekçeleri genellikle velinin öğrencinin herhangi bir aktiviteye katılmak için başvuruda bulunduğu öğrenci izin dilekçesi formudur. Veliler okul izin dilekçesi adı altında aşağıda verilen formu doldurarak başvuruda bulunabilirler. Okul izin dilekçesi formunu pdf ve word formatlarında ayrı ayrı indirip gerekli alanları doldurarak okula başvuru yapabilirsiniz. Yukarıdaki izin dilekçesi kod satırlarının indirme bağlantılarını alt kısımda bulabilirsiniz.

Aşağıdaki dosyaları indirerek ister pdf formatında isterseniz word formatında; ücretsiz bir şekilde sizlere sunulan bu belgeleri okul müdürlüğüne yetkili kişiye teslim edebilirsiniz.


Okul İzin Dilekçesi Word İndir

Okul İzin Dilekçesi PDF indir


Okula Gitmemek İçin Dilekçe

Covid-19 ve pandemi dönemi boyunca yaşanan bir sorun ile birlikte veliler de çocuklarını okula göndermemek adına okula dilekçe yazmak zorundadırlar. Okula gitmemek için yazılan dilekçeler dilekçe yazma kurallarına uygun olarak yazılmalıdır.

Okula gitmemek için hazırlanan dilekçeler genelde mazeret dilekçesi adı altında geçer. Veliler çocuklarının okuduğu okul ile iletişime geçerek bu konuda nasıl dilekçe yazmaları gerektiğini, yada görevli kişiden örnek bir dilekçe şablonu almayı isteyebilirler.

Okullarda genelde bu tarz dilekçe yazma durumlarda hazır şablonlar olabilir. Veliler bu dilekçe örneklerini alarak sadece boşluk yerleri kendi bilgileri ile doldurarak daha pratik bir şekilde dilekçeyi hazırlamış oluyorlar.

Öğrencinin okula gitmemek için geçerli olan sebebi kolay ve anlaşılır bir üslup ile dilekçeye yazılır. Yazılan dilekçe okul müdürlüğüne teslim edilir.

Aynı şekilde çocuğunu okula göndermemek adına yazılan dilekçeler çocuğunu okula göndermek için de yazılır.

Okula Gitmemek İçin Örnek Dilekçe Konusu

Aşağıda verilen yazı örnek olarak size temsili verilmiştir. Sizde buradan bakarak öğrencinin hangi sebeplerden okula gitmemesi gerektiğini açıklayarak dilekçenizi hazırlayabilirsiniz.

Okula Gitmemek İçin Dilekçe
Okula Gitmemek İçin Dilekçe

Yukarıda belirtilen yazıyı sizde kendinize uygun yerleri yada farklı sebepleriniz daha varsa ekleyerek okul müdürlüğüne gönderin.

Okul Devamsızlık Dilekçesi

Devamsızlık dilekçesi örneği kullanarak belli sebeplerden ötürü okula devam edilememesi durumunda dilekçenizi hazırlayıp okul idaresine teslim etmeniz gereklidir. Aşağıdaki buton ile okul devamsızlık dilekçesini indirip Word üzerinde kendinize göre düzenleyin.

Devamsızlık dilekçesi adı altında hazırlanan belgeyi görmek için devamsızlık dilekçesi sayfamıza giderek pdf ve word formatlarında dosyaları indirip işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz.

Devamsızlık Dilekçesi Word İndir

Seçmeli Ders Dilekçe Örneği

Seçmeli ders dilekçesi bazı okullar tarafından ders seçimi aşamasında öğrencilerden istenmektedir. Sizin için hazırladığımız dilekçe örneğini indirip üzerine seçtiğiniz dersleri yazarak okul idaresine ulaştırabilirsiniz.

Seçmeli Ders Dilekçesi Word İndir


Okul Müdürlüğü Talep Dilekçesi Örneği

Okul müdürlüğüne bir talebinizi bildirmek istediğinizde talep dilekçesi örneğine ihtiyaç duyarsınız. Bu örnek dilekçeyi kendi talebinize göre düzenleyip okul müdürlüğüne ulaştırmanız durumunda talebiniz kurumunuz tarafından dikkate alınacaktır. Okul dilekçe örneği word formatında indirmek için aşağıdaki butonu kullanabilirsiniz.

Okul Talep Dilekçesi Word İndir

Okul Dilekçe Örnekleri Word İndir

Bu yazımızda okul dilekçe örneklerini Word formatında sizlerle paylaştık. Eğer buradaki örnekler sizin ihtiyacınızı karşılamıyor ise aşağıdaki yorum alanından bize ihtiyacınız olan dilekçeyi söyleyebilirsiniz. Gönderdiğiniz istek dilekçeler kısa sürede okula dilekçe word formatında olarak internet sitemize eklenecektir.

Okula Dilekçe Gönderirken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Okul müdürlüğü de dahil olmak üzere herhangi bir resmi makama dilekçe gönderirken dilekçenin resmi bir dille, yazım hatası olmadan yazılmış olması büyük önem teşkil etmektedir.

Okuldan Yanıt Gelmezse Ne Yapılmalı?

Okul ile dilekçe göndererek iletişime geçiyor fakat onlardan herhangi bir dönüş alamıyorsanız önce kendilerine telefon veya e-posta yoluyla ulaşmaya çalışın. O da olmaz Milli Eğitim Bakanlığı ile iletişime geçebilirsiniz.

MEB ile Nasıl İletişime Geçebilirim?

MEB yani Milli Eğitim Bakanlığı’nın MEBİM adını verdiği bir iletişim merkezi mevcuttur. 444 0 632 numaralı telefon numarası ile MEBİM’e ulaşabilirsiniz.


Mazeret Sınavı Dilekçesi PDF

Mazeret Sınavı Dilekçesi Word


Sanal katip olarak web sitemizde özgün içerikler oluşturarak kullanıcılar ile buluşturmayı amaçlıyoruz. Sitemizdeki içerikler tamamen özgündür. Sitemizde yer alan içeriklerimiz ile alakalı fikirleriniz, öneri, talep ya da şikayet konusunda görüş bildirebilirsiniz.

2 YORUMLAR

  1. Günlerdir bunu arıyorduk küçük uğurcan çok sevinecek. Peki bu dilekçelerin kabul oranı nedir oğlumuz uğurcan biraz okulu çok aksattı malum covid yüzünden.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz